KEÇİÖREN Noterleri

KEÇİÖREN ilçesinde faaliyet gösteren noterlerin iletişim bilgileri aşağıda yer almaktadır.

Noter Adı Noter Adresi Noter Telefonu İlçe
ANKARA 40. NOTERLİĞİ ÜLKÜ BAYRAKTAR CEYHUN ATIF KANSU CD.42/2-3 BALGAT ÇANKAYA 312 287 77 57 KEÇİÖREN

KEÇİÖREN noterleri listesi ve sorgulama için buraya tıklayınız

 

Noter Ücretleri ve Tarifeler:

Madde 1 - Noterler, yaptıkları işlemlerden Harçlar Kanunu’na göre aldıkları harçların yüzde otuzu oranında noter ücreti alırlar.

Bu ücret, bir noterlik işleminde 2.12-TL. dan az olamaz.

Bu suretle hesaplanan ücret miktarlarında (0.5-KR’nın ) yarım kuruşun altındaki değerler dikkate alınmaz.

Düzenleme ücreti :

Madde 2 - Noterler, yaptıkları vasiyetname ve vakıf senedi düzenlemesinden 96.35 -TL. düzenleme ücreti alırlar.

Bu işlemlerden vazgeçme veya bunların feshi, iptali ve değiştirilmesi yukarıda belirtilen ücretin üçte biri oranında ücrete tabidir. Düzenleme ücreti alınması gereken bir işlemde hesap edilecek noter ücreti ile düzenleme ücretinden hangisi fazla ise o ücret alınır.

Yazı ücreti :

Madde 3 - Noterler, her ne suretle olursa olsun yazdıkları kağıtların dairede kalan nüshası ile iş sahibine verilen asıl ve örneklerinin her sayfasından 2.88-TL. yazı ücreti alırlar.

Yukarıdaki fıkrada gösterilen kağıtların örneklerinin iş sahibinin istek ve onayı üzerine, noterlik dairesinde fotokopi yoluyla çıkartılması halinde, bu örneklerin her sayfası da aynı ücrete tabidir

Özel kanunlarında harç, damga vergisi ve resimden muaf tutulan işlemleri noter yazdığı takdirde, yukarıdaki fıkra hükmü gereğince yazı ücreti alınır.

Tanıklık ve onama şerhlerinden yazı ücreti alınmaz.

Çevirme ücreti :

Madde 4 - 1512 sayılı Noterlik Kanunu’nun 103. maddesi hükmü uyarınca, noter tarafından bir dilden diğer dile, bir yazıdan diğer yazıya çevrilen veya çevirtilen kağıtların her sayfasından 24.12-TL. çevirme ücreti alınır.

Bir dilden diğer dile veya bir yazıdan diğer yazıya çevrilen veya çevirtilen kağıtların 10 veya daha az satırı içeren sayfalarından birinci fıkrada gösterilenin yarısı kadar ücret alınır.


KEÇİÖREN Noterlerinin hizmet verdiği bölgeler aşağıdadır:

ALPARSLAN, CUMHURİYET, FATİH, HİSAR, KAFKAS, KARAKAYA, KARŞIYAKA, KARYAĞDI, OSMANGAZİ, YAVUZ SULTAN SELİM, 19 MAYIS, 23 NİSAN, ADNAN MENDERES, AKTEPE, AŞAĞI EĞLENCE, ATAPARK, AYVALI, AYYILDIZ, BADEMLİK, BAĞLARBAŞI, BASINEVLERİ, ÇALDIRAN, ÇİÇEKLİ, EMRAH, ESERTEPE, ETLİK, FATİH, GÜÇLÜKAYA, GÜMÜŞDERE, GÜZELYURT, HASKÖY, İNCİRLİ, KALABA, KAMİLOCAK, KANUNİ, KARARGAHTEPE, KAVACIK SUBAYEVLERİ, KÖŞK, KUŞCAĞIZ, MERKEZ, OSMANGAZİ, OVACIK, PINARBAŞI, SANCAKTEPE, ŞEFKAT, ŞEHİT KUBİLAY, ŞENLİK, ŞENYUVA, TEPEBAŞI, UFUKTEPE, UYANIŞ, YAKACIK, YAYLA, YEŞİLÖZ, YEŞİLTEPE, YUNUS EMRE, YÜKSELTEPE,  


Kategori: Servis ve Satış Noktaları

Etiketler: Noterler, Noter Listesi, Noter Adresleri, Noter Telefonları,

Yorumlar

Yorum yok

Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
Güvenlik Kodu: