AMWAY - www.amway.com.tr

Amway firması ile ilgili bilgiler ve sorgulamalar aşağıda yer alan yazıdan öğrenebilirsiniz.

 

Çeşitli bilgiler:

Doğrudan Satış Nedir ?

Doğrudan Satış, mal ve hizmetlerinin, genellikle tüketicilerin kendi evlerinde veya başkalarının evlerinde, veya sabit perakende satış yerlerinin dışında başka yerlerde, tüketicilerle yüz yüze gelerek doğrudan pazarlanmasıdır.

Doğrudan Satış genellikle doğrudan satıcı adı verilen satıcıların ürün ve hizmetleri bir açıklama veya bir uygulamalı tanıtımla (demonstrasyonla) satması şeklinde gerçekleşir.

Doğrudan Satış İşinin boyutu her yıl büyümektedir. 2005 yılında dünya çapında 100 milyar A.B.D. $ yakın bir yıllık ciro gerçekleştirilmiştir. (Kaynak: WFDSA, Uluslararası istatistikler – 2005).


Doğrudan Satışın Avantajları
Sabit satış yerlerinden farklı olarak doğrudan satış mal ve hizmetlerin doğrudan tüketiciye satılması demektir. Doğrudan satışta genellikle ürünlerin uygulamalı tanıtımını yapılacağı ve ürünün kullanımı ile ilgili tavsiyeler verileceği varsayılır.
Doğrudan satış, müşteriye uygun bir zamanda ve uygun bir yerde ürünü yakından inceleme, deneme ve ürünle ilgili fikrini beyan etme fırsatı verir. Tüm ürünler doğrudan tüketiciye teslim edilir.
Emwey insanlara kendini işini kurma, özellikle ürünler hakkında yeni bilgiler edinme ve kendi iş yönetme becerilerini geliştirme fırsatı vermektedir. Serbest Girişimcilerin kazançları son kullanıcılara satılan ürün miktarı ile doğru orantılıdır ve satış kār marjı ile satış hacmine bağlı olarak verilen primden oluşur. Serbest Girişimci işe yeni ortaklar çektiği için kazanç sağlamaz.
Amway ile işbirliği yapılması durumunda esnek çalışma programı Serbest Girişimcilerin bu işle esas işlerini isterlerse birlikte yürütmelerine veya şirketle olan işbirliklerini değerli bir mesleğe dönüştürmelerine imkan vermektedir.

AMWAY SIK SORULAN SORULAR

Amway hakkında
Amway Corporation 2007 yılında bütün dünyada 7.1 milyar perakende satış gerçekleştiren A.B.D. $ Alticor Inc. Şirketler ailesinin bir parçasıdır.


Hemen hemen 50 yıl önce A.B.D.’li iki genç girişimci, Rich DeVos ve Jay Van Andel herkese kaliteli ürünler satarak ve başkalarına da aynı şeyi yapma fırsatı vererek kendi işlerini başlatma imkanı sunan bir plan tasarladılar. Bu benzersiz iş fırsatı Amway’in dünyanın lider doğrudan satış şirketlerinden biri olarak gelişmesini sağladı.
Bugün, Amway 450 özgün ürün ve hizmetle, modern bir sipariş ve dağıtım ağı ile, 50 yıllık deneyime dayanarak ihtiyacınız olduğunda yardımcı olmak amacıyla tavsiyede bulunarak işinizi desteklemektedir.


Amway’in Ada, Michigan, A.B.D.’deki dünya merkezi 1.6 km uzunluğundadır ve 300 araştırma ve geliştirme bilim insanına, ürün geliştirme ekibine ne küresel iş destek personeline ev sahipliği yapmaktadır. Bu kaynakların hepsi sizin işinizde başarılı olmak amacıyla sizin için çalışmaktadır. Ada şirketin dört küresel merkezinden biridir. Diğer merkezler, Buena Park, Kaliforniya; Lakeview, Kaliforniya, A.B.D.; ve Guangzhou, Çin’dir. Lakeview, imalat tesislerinin yanı sıra sağlık ve esenlik ürünleri için organik ve doğal uygulamalarla bitkisel bileşenler yetiştirdiğimiz dört tarım merkezinden biridir. Diğer çiftlikler Trout Lake; Washington, A.B.D.; El Petacal, Meksika ve Tiangu, Ceara, Brezilya’dadır.


21’nci yüzyılda iş sloganı ‘Yerel Düşün, Küresel Hareket Et’ şeklindedir. Amway zaten yaklaşık 50 yıldır bunu yapıyor. 80’den fazla ülke ve bölgede yürüttüğü faaliyetlerle yerel yasal mevzuata ve yerel tercihlere uydurulan ürünlerle Amway dünyanın en büyük doğrudan satış şirketlerinden biridir.

Amway iş fırsatı yerkürenin her yerinde insanlara ulaşmakta, onların daha iyi yaşamlar sürdürmesine, kendileri ve aileleri için besledikleri ümitleri gerçekleştirmesine yardım etmektedir.


Amway Türkiye
Temmuz 1994’de faaliyete geçen Amway Türkiye, bugün Türkiye’nin önde gelen doğrudan satış firmalarından biridir.
Amway Corporation'ın dünyadaki 55 bağlı şirketinden biridir. Amway Türkiye, tüm ülkeye yayılan yaklaşık 150 bin Serbest Girişimcisi ve 74 Milyon Doları aşan cirosu ile 500’den fazla ürünü %100 müşteri tatmin garantisi ile sunmaktadır.

Amway Türkiye Merkez Ofisi İzmir'dedir.

Amway Türkiye'nin yine İzmir'de, Türkiye genelinde tüm siparişlerin dağıtımının gerçekleştirildiği 2 bin 400 metrekarelik bir Dağıtım Merkezi bulunmaktadır.

Ayrıca, İstanbul'da faaliyet gösteren Amway Tanıtım Merkezi'nde bütün Amway ürünleri teşhir edilmektedir ve telefonla ve internetten sipariş verme, eğitim toplantıları düzenleme ve Emvey işini müşterilerine tanıtmak amacıyla Serbest Girişimcilerin ve Üyelerin kullanımına sunulmuştur.

Amway Türkiye Doğrudan Satış Derneği'nin aktif üyesidir. Amway Türkiye 1995 yılında Türkiye'de bir Doğrudan Satış Derneği'nin (DSD) kurulmasına öncülük etmiştir. O zamandan beri, Emwey Türkiye DSD'nin Tüketici Hakları ve Doğrudan Satış Yönetmeliği’nin işleyişine katkıda bulunan şirketlerin önde gelenlerinden biri olmuştur.

Amway Türkiye her biri birbirinden farklı değişik kullanım alanları sunan ürünlerin satışını yapmaktadır: Ev Bakımı ve Temizlik Ürünleri (çamaşır temizlik ürünleri, ev temizlik ürünleri, araba bakım ürünleri ve mutfak bakım ürünleri); Ev Teknolojisi Ürünleri (eSpring su arıtma sistemleri, iCook Tencere ve Bıçak Setleri), Kişisel Bakım Ürünleri (Vücut, Saç, Ağız Bakım Ürünleri, Güneş Ürünleri); ARTISTRY™ ürünleri (Cilt Bakım Ürünleri, Renkli Kozmetik); E.Funkhouser New York renkli kozmetik ürünleri; Zinde Yaşam ve Beslenme Destek Ürünleri (NUTRIWAY)

Amway kendisini, bağlı şirketlerinin faaliyet gösterdiği ülkelerdeki toplumlara yakın hissetmekte, sosyal, kültürel ve topluma yararlı aktivitelere sponsorluk yapmaktadır.

Amway Türkiye, Amwey Serbest Girişimcileri’nin de katılımıyla düzenlenen çeşitli ağaçlandırma çalışmaları ve tonlarca çöp ve geri dönüştürülebilir katı atığın toplanmasını sağlayan bir çok faaliyet ile Türkiye’nin değişik bölgelerinde ağaçlandırma projeleri gerçekleştirmiştir.

Amway Türkiye, son 10 senedir UNICEF Türkiye Milli Komitesi ile işbirliği içerisinde olup, Serbest Girişimcileri’nin de katılımı ile UNICEF Türkiye Milli Komitesi’nin Türkiye’de yürüttüğü programlarının gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Ayrıca Amvay,Türkiye’de okul çağındaki gençlerin iş hayatına hazırlanmalarına yardımcı olmak üzere geliştirilen JUNIOR ACHIEVEMENT (Genç Başarı) programının ülkemizde uygulanmasına öncülük etmektedir.


Amway ve Doğrudan Satış Dernekleri

DSD Davranış Kuralları


Tüm Avrupa Doğrudan Satış Davranış Kuralları Dünya Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu Kurallarına dayanmaktadır. WFDSA ilkeleri model alınarak belirlenen Avrupa Kuralları sektörün kabul görmesinde baha biçilmez derecede yararlı olmuştur.
Amway’in uluslararası itibarı çok iyidir ve DSD üyeliği her SG’ye ikinci bir güvence olmaktadır.


Amway’in iş uygulamalarında sıkı sıkıya bağlı olduğu DSD Davranış Kuralları başka şeylerin yanında Üye Şirketlerin uyması gereken şartları şöyle sıralamaktadır:

Satış yapan insanlarının şirketi, sattıkları ürünleri açıkça tanıtmalarını ve satış sunumlarını bütünlük ve dürüstlük içinde yapmaları gerekmektedir. Amway, SG’sinden sunumun veya toplantının Emvey Ürünleri ve/veya İş Fırsatı hakkında olacağını açıkça belirtmesini talep etmektedir. Amway Davranış Kuralları, Serbest Girişimcilerin bir “merak yaklaşımı” ile satış yapmasını veya kişileri şirketin adını öne sürülen ürünlerin ve/veya iş fırsatının arkasına gizleyerek bir toplantı veya sunuma katılmaya çağırmasını yasaklamaktadır.
Müşterilere 14 günlük bir düşünme süresi (sipariş tarihinden itibaren) vererek her siparişin iptal edilmesini ve ödenen bedelin müşteriye iadesini sağlamak. Buna başka bir ifadeyle “vazgeçme hakkı” denmektedir. Amway’in SG’leriyle yaptığı sözleşmeler buna ve sektörle ilgili diğer tüketiciyi koruyan mevzuata uygun olarak düzenlenmiştir.
Tüketici şikayetleriyle ilgili olarak DSD’nin bağımsız disiplin amiri tarafından verilen kararlara uymak.


Amway Ürün Kataloğu   Amway Temsilci Girişi
Amway Katalogları   Amway Temsilci Girişi, Amway temsilci girişi sipariş işlemleri ve Amway temsilci girişi alışveriş
     

 

Amway ile ilgili Forum bölümümüzde bilgi ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.Kategori: Firmalar / Amway
Etiketler: Amway, Amway 2017 Kataloğu, Amway Temsilci Girişi
Yorumlar

Yorum yok

Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
Güvenlik Kodu: