09.07.2016 00:07:00

Halı Yıkama

Profesyonel halı yıkama nasıl yapılır?Türk kültüründe halı ev dekorasyonunda çok büyük önem arz etmektedir. Bazı ülkelerde ev içerisinde, ev halkı ayakkabı ile dolaşmayı tercih ettiği için halı kullanımı pek önem arz etmez. Fakat Türkiye de halı demek ev için demirbaş listesinde en başlarda gelir. Halı evlerimiz için nasıl ihtiyaç ise halı temizliği de kullanıcıları olan bizlerin sağlığı için bir gereksinimdir.

Halı temizliği için günümüzde türlü türlü elektronik aletler, makineler üretilse de halı temizliği çok dikkat edilmesi gereken bir husustur. Temizleme işleminden sonra halıda kalacak olan bir leke, bir bakteri veyahut bir toz kendini çoğaltarak insan sağlığını etkileyecek sebepler doğurabilir. Sonuçta halı temizliği su ile yapıldığı için sonrasında halıda kalan suyun arındırılması, tamamen nemin halıdan yok olması sağlanması gerekmektedir çünkü su içerisinde her çeşit şeyi taşıyabilir ve barındırabilir.

Halı bir çok çeşitte olabileceği gibi temizleme işlemleri de çeşidine göre değişim göstermektedir. Örneğin halı türlerini şu şekilde sıralayabiliriz; Udik, Isparta, Hereke, Bünyan, Avanos gibi dünyaca ünlü el dokuması ile bilinen halılar, ipek halılar veya makine ile dokunmuş halılar şeklinde sıralayabiliriz. Halılarımızı yanlış yıkama yöntemleri ile çok çabuk deforme edebilir ve bu sayede çok çabuk yıpranmalarına ve eskimelerine yol açar.

Hesaplı olsun diye halılarımızı elde veya oto yıkamada kullanılan tazyikli su ile yıkama işlemi sırasında halılarımızın tabanına ve bağlantı yerlerine zarar verir. Gene aynı şekilde halı yıkama yöntemi olarak bilinen sert kıllı fırça ile temizleme işlemi veyahut halıyı sopa ile dövme işlemi de halılarımıza büyük ölçekte zarar verir ve halı yüzeyinde kırılmalara sebep olur. Her halının boyası, dikim tarzı, kullanılan materyali farklı olduğu için temizleme işlemleri de farklı farklı olmaktadır. Halılarımızı düzgün bir şekilde temizlemek için çağdaş teknolojinin faydalarından yararlanan ve halı temizleme kurallarına uyan halı temizleme şirketlerinde halı temizliğinizi yaptırmalısınız.

Kaynak: Halı Yıkama

Bu konu ile ilgili Forum bölümümüzde de bilgi ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.
Yorumlar

Yorum yok


Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
 

Firma Haberlerine Geri Dön


Kategori:

Açıklamalar: halı yıkama, halı yıkama nasıl yapılır, halı temizleme, halı temizliği, halı bakımı,

Siz de Bayimiz Olun !

Bayimiz olarak yaptığınız satışılar da yüksek kazanç elde edebilirsiniz.
İster dükkanınızdan isterseniz web sitenizden(iframe veya api) satış yapabilirsiniz.