TEB Kredi Hesaplama


TEB bankası kredi çeşitleri ve kredi hesaplama sayfası bağlantısı:

TEB "Kredi Hesaplama" sayfasına erişim için tıklayınız.


TEB Kredi Hesaplama

TEB kredi hesaplaması yapabileceğiniz krediler aşağıdadır:

Bireysel Krediler

TEB Pratik İhtiyaç Kredisi: TEB Pratik İhtiyaç Kredisi'ne istediğiniz kanaldan başvurunuzu eksiksiz olarak tamamladıktan sonra kredi cevabınız anında cep telefonunuza kısa mesaj olarak iletiliyor.

İhtiyaç Kredisi: Kullanmış olduğunuz ihtiyaç kredinizin faizi, piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmez ve kredi vadesi boyunca sabit kalır. TEB İhtiyaç Kredinizi 36 aya varan uzun vade avantajları ile kullanabiliyorsunuz.

Faturalı İhtiyaç Kredisi: Beyaz eşyadan tatil harcamalarınıza kadar faturalandırılabilir tüm ihtiyaçlarınız için krediye başvuruabiliyorusunuz: TEB Faturalı Alışveriş Kredisi Yaptığınız veya yapacağınız tüm harcamalarınızda, KDV’li faturanızı ibraz ederek kredi kullanabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz Faturalı Alışveriş Kredinizin faizi, piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmez ve kredi vadesi boyunca sabit kalır.

Taşıt Kredisi: Kullanmış olduğunuz taşıt kredinizin faizi, piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmez ve kredi vadesi boyunca sabit kalır. TEB Taşıt Kredinizi 48 aya varan uzun vade avantajları ile kullanabiliyorsunuz.

Bireysel Finansman Kredisi: Ev dekorasyonu, tadilat ve diğer tüm nakit ihtiyaçlarınız için sahip olduğunuz evi teminat göstererek, evin ekspertiz değerinin %60’ına kadar TEB Bireysel Finansman Kredisi kullanabilirsiniz.

Arsa Kredisi: Arsa alımı için sahip olduğunuz evi teminat göstererek, evin ekspertiz değerinin %60’ına kadar Arsa Kredisi kullanabilirsiniz.

Molalı Kredi: İhtiyaç kredisi, mortgage ya da taşıt kredinizi yılda dilediğiniz 2 ay ödememe seçeneği bulunan kredi.

 

 


TEB Bireysel Kredi başvurusu için gerekli belgeler:

Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
"Yerleşim Belgesi / İkametgah" veya "Son 3 ay içerisinde düzenlenmiş, adınıza kayıtlı olan fatura"
Gelir Belgesi / Maaş Bordrosu
Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için, son 3 yıllık "bilanço" , "vergi levhası" ve "ticaret sicil gazetesi"


TEB Bireysel Kredi başvurusu:

Başvuru Kanalları:
teb.com.tr
TEB İnternet Şubesi
SMS 4466
TEB ATM’leri
444 0 666 TEB Telefon Şubesi


TTEB Ticari Krediler

Spot Krediler
Faiz oranının kullanım tarihinde belirlenerek sabitlendiği bu kredi türünün faiz ve anapara tahsilatı vade sonunda gerçekleştirilir. Spot kredi uygulamasının en önemli özelliklerinden biri, kredi vadesinin haftalık, aylık ve hatta günlük olarak belirlenebilmesi, diğeri ise, kredi kullandırımı anında belirlenen faiz oranının vade sonuna kadar aynı kalmasıdır.

Rotatif TL Krediler
Rotatif Türk Lirası Krediler, firmaların ticari faaliyetleri sırasında çeşitli nedenlerle gereksinim duydukları (hammadde alımı ve üretim giderleri vb.) kısa süreli finansmanın sağlanması amacıyla kullandırılan kredilerdir. Kredinin vadesi, fiyatı ve teminatları piyasa koşullarına göre belirlenmektedir.

Kredili Ticari Mevduat Hesabı
Hesabınızda para yokken bile ödemelerinizi kredili ticari mevduat hesabınızı kullanarak yapabilirsiniz.

İhracat Kredileri
İhracat Kredisi, ihracat, ihracat sayılan satış ve teslimler ile döviz kazandırıcı faaliyetlerin finansmanı amacıyla Türk Lirası cinsinden kullandırılan bir kredi türüdür.

Döviz Kredileri
Döviz Kredileri, genel olarak ihracata hazırlık amacıyla ürün ve kaynak bazındaki bazı istisnai durumlar dışında, azami 18 ay vadeli olarak kullandırılmaktadır.

Dövize Endeksli Krediler
Dövize Endeksli Krediler, tahsis aşamasında bir döviz cinsine endekslenerek Türk Lirası olarak kullandırılırlar ve ihracat taahhüdü içermezler.

Eximbank Kaynağından Kullandırılan Krediler
İhracatın geliştirilmesi ve ihracatçıya daha ucuz finansman sağlanması amacıyla Türkiye İhracat Kredisi Bankası A.Ş. (Eximbank) tarafından çeşitli kredi paketleri hazırlanmakta ve bu krediler bankalar aracılığı ile ihracatçılara malların serbest dövizle ve kesin olarak ihracat taahhüdü karşılığında kullandırılmaktadır.

İştira - İskonto Kredileri
İştira-İskonto Kredileri, ticari işlemden doğmuş ve henüz vadesi gelmemiş ticari senetlerin nakde çevrilebilmesine olanak sağlayan bir kredi uygulamasıdır.

Altın Kredileri
Kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren gerçek veya tüzel kişilere, 995/1000 saflıkta fiziken külçe altın teslimi suretiyle kullandırılan bir kredi türüdür. Maksimum 1 yıl vadeli, 1 kg ve katları şeklinde kullandırılır. Faiz devre sonlarında, anapara vade sonunda tahsil edilir.

Teminat Mektupları
Teminat Mektubu, borçlunun alacaklıya karşı üstlendiği yükümlülüğün yerine getirilmesini garanti etmek üzere Banka tarafından alacaklıya hitaben düzenlenen bir taahhüttür.

Harici Garanti Mektubu
Harici Garanti Mektubu, yurt dışı ticari işlemlerde, yurt dışındaki muhataba olan taahhütlerin yerine getirileceği hususunda düzenlenen teminat mektuplarıdır. Taahhüdün süresi içinde ve iki taraf arasındaki sözleşmeye uygun olarak yerine getirilmemesi durumunda talep edilen bedel muhataba ödenmektedir.

Akreditifler
Bir dış ticaret finansman yöntemi olan bu enstrüman ile ithalat işlemlerinde, ithalatla ilgili koşulları (yükleme vadesi, ödeme şekli, malın cinsi ve tutarı gibi) içeren akreditif mektubunun Banka tarafından yurt dışındaki ihracatçının bankasına gönderilmesiyle, mal bedelinin, malın Türkiye'ye gönderilmesinin ardından ihracatçıya ödenmesi taahhüdü verilmektedir.

 

İlgili Bağlantılar:

Kredi Notu Sorgulama
Kategori:

Etiketler: TEB Bankası Kredi Hesaplama, TEB Kredi sorgulama, TEB Bankası, TEB Kredi Faiz Oranları, TEB Kredi Başvurusu


Yorumlar

Yorum yok

Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
Güvenlik Kodu: