Yapay Zeka Projesi

Ses tanımanın ötesine geçen teknoloji

Tüm Hizmetler - Sonuç Bilişim, Türkiye’deki yerel iş ortakları ile birlikte ses tanımanın ötesine geçen bir teknoloji daha hayata geçirdi.

İlk olarak bu gelişmiş ses teknoloji çözümlerini başta telekomünikasyon ve pay tv platform satış ve servis hizmetleri olmak üzere, seyahat, perakende, otel, tatil, eğlence ve sigorta hizmetleri de dahil olmak üzere birçok farklı sektördeki firmaya, firmanın gereksinimleri doğrultusunda özel olarak tasarlamakta ve kurumlara özel hizmet modeli ile sunmaktadır. Projenin ilk aşamasında çağrı merkezlerini arayan müşterilerin IVR sistemini kullanırken en çok kullandıkları cümleler belirlendi ve abonelerin talepleri farklı işlem tipleri altında gruplandırıldı. İnsan doğasına daha uygun bir teknoloji olan “Konuşma Algılama Yöntemi ile Çağrı Yönlendirme” (Call Steering) teknolojisi “sözcük tanıma” becerisinin daha da ötesine geçiyor ve hâlihazırda kullanımda olan ses ya da sözcük tanıma temelli mevcut sistemlerden farklı olarak doğal konuşma akışında söylenen talepleri tanıyabiliyor.

Tüm Hizmetler bünyesinde verilmekte olan abonelik hizmetleri açısından en önemli avantajı, Tüketiciler işletmeleri aradıklarında bir sesli yanıt sistemi menüsü ile karşılaşmadan, yapmak istedikleri işlemi doğal konuşmalarıyla anlatarak istedikleri hizmete direkt ulaşabilmeleri.

Hedefe 20 saniyede ulaşılıyor:

Müşteri Hizmetleri’ni arayan Tüketiciler almak istedikleri hizmeti sisteme söylediğinde, “Konuşma Algılama Yöntemi”, abonenin talebini anlayarak işlemini gerçekleştirebileceği işlem adımına yönlendirmesi ortalama 20 saniye sürüyor.

“Konuşma Algılama Yöntemi” sayesinde doğru noktaya yönlendirilen müşteriler artık yapmak istedikleri işlemi sesli yanıt sisteminde aramıyor, sadece söylüyor. Sağladığı kolaylık ve hız sebebiyle müşteri memnuniyetini artıran uygulama, bir diğer taraftan da müşteri temsilcileri arasındaki aktarımların azalması sebebiyle çağrı merkezinin verimliliği yükseltiyor.

Sistemin başlıca özellikleri:

• Konuşma Tanıma (Speech Recognition),
• Ses İmzası (Konuşmacı Doğrulama – Speaker Verification),
• Metni Sese Dönüştürme (TTS – Text-to-Speech)
• Konuşma Algılama ve Yönlendirme (Çağrı Yönlendirme – Call Steering)

Bu yeni ses teknolojilerini kullanan Tüm Hizmetler – Sonuç Bilişim projenin ar-ge sini de kendi grubu içinde yer alan işletmeler ile hazırlamıştır.Ses tanıma sistem yazılımı çağrı merkezlerinde, bayilerinin online satış sitelerinde ve her türlü proaktif satış uygulamaları ile çalışmakta olan kurumların IVR sistemlerinde kullanılabilmektedir..

Her an ve hızla gelişen günümüz dünyasında, insanların isteklerine erişim taleplerinin bu gelişime paralel hızda ve kolaylıkta olmasını sağlamak amacıyla Tüm Hizmetler - Sonuç Bilişim iletişimin en doğal yolu olan “konuşma” ya dayanan proje ve uygulamaları müşteri hizmetleri sektörü için özel olarak tasarlamış ve bunları yöneten, kayıt altına alan leedlerin satışa dönüşmesini sağlayan hizmet modeline de tamimiyle uygundur.

İşletmelere ve Tüketicilere faydaları:

Müşterilerin çağrı merkezlerini aradığında tuşlayarak işlem yapmaları yerine konuşarak işlemlerini gerçekleştirmesini sağlayan tanıma teknolojileri, kişisel bilgilerini sıralamak yerine kısa ve son derece basit görüşmeler ile konuşmacı doğrulama teknolojileri ile kayıt altına almaktadır.

Dolayısı ile bu uygulama işletmenin var olan personelinden daha randımanlı hizmet almasını sağlarken zaman kullanımını da en az seviyeye indirir. Ses” içeren teknolojilerin en gelişmişi olan ve kullanıcıların isteklerini kendi sözcükleriyle ifade ettikleri doğal konuşma yoluyla self-servis sisteme kayıt hizmetine yönlendirilmelerini sağlayan Sesle Yönlendirme – Call Steering teknolojisi de Türkiye’de satış yapma ve tüketicileri istedikleri ürünler ile ilgili database altında veri toplama hizmeti ile ilk kez Tüm Hizmetler - Sonuç Bilişim tarafından uygulanmaktadır.

Hizmet ile ilgili bilgi ve teklift almak için : 0(216) 465 98 98
Yorumlar

Yorum yok

Yorum Ekle

İsim:
Yorum:
En fazla 1000 karakter
Güvenlik Kodu:


 

Dilediğiniz Yerden Kazanç Sağlayın

Cep Telefondan, Tabletten, Bilgisayardan dilediğiniz yerden hesabınıza giriş yapabilir, 7/24 kendi paranızı kazanabilirsiniz.
Mesleğiniz ne olursa olsun ister sokakta, ister evde, ister okulda, ister işyerinde anında giriş yap, hemen kazanç sağla!

Mobil Uygulamalar